De Canadese ‘supply chain’, van het verbouwen van producten tot het op tafel krijgen bij de uiteindelijke consument, zorgt voor ongeveer 2,3 miljoen banen (direct en indirect). De geschatte waarde hiervan is ruim 98 miljard Canadese dollar.
Marktontwikkelingen tonen aan dat wereldwijd de vraag naar voedsel toeneemt. Canada heeft een goede reputatie op het gebied van voedselveiligheid, kwaliteit en betrouwbaarheid. Om concurrerend te blijven en verantwoord te groeien, moet Canada een aantal uitdagingen aanpakken binnen de voedselverwerkende industrie. Nederlandse bedrijven kunnen hier een rol in spelen.
De voedselverwerkende industrie in Canada is arbeidsintensief. Ten opzichte van Nederland loopt het Noord-Amerikaanse land achter op het gebied van automatisering. Dit zet de positie van Canada om concurrerend te blijven onder druk.
De Nederlandse voedingsmiddelenindustrie komt qua waarde in de buurt van Canada, maar doet dit met de helft van het aantal arbeidsplaatsen. Dit komt vooral door gebruik en integratie van geautomatiseerde systemen en gebruik en verdere ontwikkeling van innovatieve oplossingen.
De kansen voor Nederlandse ondernemers liggen vooral op het gebied van het integreren van nieuwe technieken in bestaande apparaten. Andere kansrijke mogelijkheden zijn:
In het marktrapport Opportunities for Collaboration between the Netherlands and Canada in the Food Processing Sector (pdf) vind je meer informatie.
Heb je interesse of vragen? Neem dan contact op met de Landbouwafdeling van de Nederlandse ambassade in Washington (verantwoordelijk voor de Verenigde Staten en Canada) of met de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl).
Landbouwafdeling bij de Nederlandse Ambassade in Washington
T: +1 202 274 25 02
E: was-lnv@minbuza.nl
RVO.nl
T: 088 042 42 42
E: menno.schrok@rvo.nl
Op woensdag 4 juni 2025 kwamen de leden van de GMV samen voor een inspirerende middag tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV), die dit keer plaatsvond bij Rademaker BV in Culemborg.
Lees verderOp woensdag 4 juni ben je als GMV-lid van harte welkom bij onze Algemene Leden Vergadering op een wel heel interessante plek: Rademaker in Culemborg. We combineren het nuttige met het aangename – een korte ALV, een inspirerende keynote over AI in de praktijk, een exclusieve rondleiding én natuurlijk tijd om bij te praten tijdens de borrel. Mis het niet!
Lees verderVanaf deze maand verwelkomen wij ZTI Smart Machines als nieuw lid van GMV. Als brancheorganisatie zetten we ons in voor een toekomstbestendige, slimme en duurzame agrofoodketen – en daar past ZTI perfect bij. Hun innovatieve oplossingen op het snijvlak van techniek en voedselverwerking dragen bij aan efficiëntere en mensvriendelijkere processen in de keten.
Lees verder