The Netherlands Plant Eco-phenotyping Centre (NPEC) toegekend als grootschalige wetenschappelijke infrastructuur

2018, 18 april

1 minuut lezen

NPEC maakt nieuw onderzoek mogelijk om de relatie te begrijpen tussen de genen van een plant, het genotype, en de prestaties en het uiterlijk van een plant, het fenotype. Behalve door het genotype, wordt het fenotype bepaald door de omgeving. Dat is bijvoorbeeld de grond waar een plant in staat, het weer, de aanwezigheid van ziekten en plagen, maar ook de manier waarop planten opgekweekt worden.

Om de fenotypes goed te meten zijn zes modules ontworpen, elk met specifieke mogelijkheden om de plant-omgevingsinteractie te bestuderen, variërend van het moleculair niveau tot de groei van een gewas in het veld. Door NPEC kunnen nieuwe genen gevonden worden die door de plantenveredelingsbedrijven gebruikt kunnen worden om hun rassen te verbeteren, zodat ze beter aangepast zijn aan de veranderde klimaatomstandigheden en beter toegerust om tegemoet te komen aan de vraag naar hoger opbrengsten onder meer duurzame teeltomstandigheden.

Prof. Mark Aarts, hoofdaanvrager, en drs. Rick van de Zedde waren intensief betrokken bij de ontwikkeling van het voorstel NPEC is een samenwerking met de Universiteit Utrecht. Het toegekende bedrag is € 11.281.000.

Bron: WUR (2018)

 

Meer nieuws

GMV
Nieuws

04/11/2025

2 minuten lezen

GEERLOFS sluit zich aan bij SYCLEF

GMV-lid GEERLOFS, specialist in industriële koeltechniek en klimaattechniek, heeft zich aangesloten bij de internationale SYCLEF-groep. Deze stap markeert de eerste strategische operatie van SYCLEF in Nederland en vormt het begin van een nieuwe groeifase in de Benelux.

Lees verder

Ons lidbedrijf OMVE Lab & Pilot Equipment heeft een belangrijke stap gezet in haar groeistrategie met de opening van een nieuw bedrijfspand aan de Boteyken 217 in De Meern.

Lees verder
GMV
Nieuws

07/10/2025

3 minuten lezen

12 november 2025 | Uitnodiging Food Systems Safety Day

Interactieve workshop over machineveiligheid in de foodsector op 12 november 2025 in Woerden. Voor ontwerpers, bouwers, gebruikers en toeleveranciers. Meld je snel aan, beperkt aantal plaatsen!

Lees verder