Seminar Snelgroeiende foodsectoren Roemenië en Bulgarije

2017, 13 januari

3 minuten lezen

In Roemenië en Bulgarije groeien de economie en consumptie veel harder dan in West-Europa. Beide landen staan in de Europese top van investeringen in voedselproductie en de marges zijn hoog. Veel kansen dus voor Nederlandse voedselbedrijven en toeleveranciers.

Op het seminar ‘Snelgroeiende foodsectoren in Roemenië en Bulgarije – goede kansen voor Nederlandse agrofood producenten en toeleveranciers’ hoort u er alles van. Op 31 januari 2017 organiseert de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl) dit seminar in samenwerking met de Nederlandse ambassades in Boekarest en Sofia. Bij voldoende belangstelling komt er in 2017 ook een handelsmissie waar individuele matchmaking een belangrijk onderdeel van is.

 

Wat komt aan bod?

Tijdens het seminar ontdekt u de mogelijkheden voor uw bedrijf. U kunt contact leggen en uw business case en kansen bespreken met vertegenwoordigers van RVO.nl en vertegenwoordigers van de Nederlandse ambassades in Boekarest en Sofia. Ook de handelsmissie en andere bruikbare instrumenten komen aan de orde. Hierna krijgt u de gelegenheid om een verdiepingsslag te maken tijdens een interactieve sessie.

 

Voor wie?

Nederlandse agrofood-bedrijven met interesse in Roemenië en Bulgarije.

 

Voorlopig programma

13.00 – 13.15 uur Ontvangst en registratie
13.15 – 13.30 uur Opening en welkom door mw. Annette Wijering, MT-lid Internationaal Ondernemen RVO.nl
13.30 – 14.30 uur Presentaties

Wat maakt Roemenië en Bulgarije kansrijk?
– dhr. Emar Gemmeke, Landbouwraad voor Roemenië en Bulgarije
– mw. Doriana Milenkova, Landbouwassistent – Nederlandse ambassade Sofia

Ondersteuning vanuit Rijksoverheid – Handelsinstrumenten, programma’s en subsidies
– dhr. Mihill Luli, Business Development Manager RVO.nl

14.30 – 14.45 uur Pauze
14.45 – 16.00 uur What’s in it for my company? Interactieve sessie waarbij u vragen kunt stellen aan inleiders.
16.00 – 17.30 uur Netwerkborrel & afsluiting

 

Deelname en registratie

Deelname is gratis. Inschrijven is mogelijk tot 25 januari door een mail te sturen aan [email protected] of [email protected]. Meer informatie over agrofood business in Roemenië en Bulgarije vindt u op de ambassade agri-team website

 

Achtergrondinformatie

In Roemenië en Bulgarije groeien de economie en consumptie veel harder dan in West-Europa. Beide landen staan in de Europese top van investeringen in voedselproductie en de marges zijn hoog. De retailsector in Roemenië groeit al enkele jaren met dubbele cijfers en deze trend zal nog verder doorzetten. In beide landen is er een groeiende middenklasse met vraag naar kwaliteit en luxe. De lokale productie kan de toegenomen vraag van de retail op dit moment niet bijbenen. Ook staan in beide landen in 2017 EU-fondsen open die investeringen in voedselproductie ondersteunen.

Dit zijn de belangrijkste conclusies uit 2 nieuwe rapporten die in opdracht van de ambassade zijn gemaakt. Stuur een mail aan [email protected] en u ontvangt beide rapporten als voorbereiding op het seminar. De rapporten behandelen 7 sectoren: retail, zuivel, vleesverwerking, groente en fruit, bakkerij, aardappelverwerking en vis.

 

Meer nieuws

Op 19 maart was een interactieve sessie georganiseerd waarin ondernemers samen verkenden hoe zij kunstmatige intelligentie daadwerkelijk toepassen in hun bedrijven.

Lees verder
GMV
Nieuws

13/02/2026

2 minuten lezen

AI in de praktijk: leer van echte ervaringen!

AI in de praktijk: hoe zet jij kunstmatige intelligentie in, in jouw bedrijfsprocessen? En hoe doen collega-ondernemers dat binnen onze sector? In een kleine groep (maximaal ±10 deelnemers) delen we ervaringen, werkwijzen en dilemma’s rond een herkenbaar onderwerp. Het gastbedrijf laat zien hoe zij het aanpakken, en van daaruit gaan we samen het gesprek aan: wat werkt bij jou, wat niet en waarom?

Lees verder
GMV
Nieuws

28/11/2025

2 minuten lezen

Terugblik | Food Systems Safety Day 2025

Op woensdag 12 november kwamen zo’n 100 deelnemers uit de foodsector bijeen in de Kas Meeting & Eventlocatie in Woerden voor de vierde editie van de Food Systems Safety Day. Deze editie stond volledig in het teken van een interactieve workshop over machineveiligheid in de voedingsindustrie.

Lees verder