De Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) heeft samen met FME, Fedecom en Tuinbouw Digitaal een aantal bijeenkomsten georganiseerd om met fruittelers en techniekbedrijven het thema automatisering en digitalisering in de fruitteelt te bespreken (FRUIT 4.0). Een van de uitkomsten is dat binnen het Tuinbouw Digitaal-project De Connected Kwekerij budget vrijgemaakt wordt om een innovatieplan te maken.
In dit plan moet een onderbouwd advies opgesteld worden over wat de beste business cases zijn voor de Nederlandse fruitteelt om nieuwe, innovatieve ict-technologieën toe te passen. Hierbij wordt gekeken naar de mogelijkheden van bijvoorbeeld robotisering, sensoring, vision en drones. Bij dit onderzoek worden ook telers en techniekbedrijven benaderd om input te leveren.
Het project start in oktober en het rapport zal naar verwachting begin 2016 gereed zijn. Op basis van de uitkomsten gaat de NFO samen met de andere partners werken aan projecten die een bijdrage kunnen leveren aan verduurzaming van de fruitteelt in relatie tot het milieu en het rendement op teeltbedrijven. Het project sluit aan bij de binnen NFO vastgestelde innovatieagenda. Tuinbouw Digitaal is de koepel-PPS voor ict innovatie van de Topsector Tuinbouw & Uitgangsmaterialen.
Op woensdag 4 juni ben je als GMV-lid van harte welkom bij onze Algemene Leden Vergadering op een wel heel interessante plek: Rademaker in Culemborg. We combineren het nuttige met het aangename – een korte ALV, een inspirerende keynote over AI in de praktijk, een exclusieve rondleiding én natuurlijk tijd om bij te praten tijdens de borrel. Mis het niet!
Lees verderVanaf deze maand verwelkomen wij ZTI Smart Machines als nieuw lid van GMV. Als brancheorganisatie zetten we ons in voor een toekomstbestendige, slimme en duurzame agrofoodketen – en daar past ZTI perfect bij. Hun innovatieve oplossingen op het snijvlak van techniek en voedselverwerking dragen bij aan efficiëntere en mensvriendelijkere processen in de keten.
Lees verderWil je als mkb’er profiteren van de nieuwste inzichten en technologieën in food processing? En ben je benieuwd hoe jouw bedrijf kan meedoen aan een project binnen Kennis op Maat (KoM)? Meld je dan aan voor dit gratis webinar!
Lees verder