De Topsectoren Tuinbouw & Uitgangsmaterialen en Agri & Food roepen vanaf 1 november partijen op projecten in te dienen binnen het nieuwe programma Kennis op Maat. Wageningen Research reserveert voor dit programma jaarlijks 2,5 miljoen euro (exclusief BTW) voor de vertaling van bestaande kennis uit onderzoek en praktijk naar handelingsperspectief voor de (toekomstige) MKB-ers. Het betreft nadrukkelijk geen onderzoek.
Projecten kunnen worden ingediend door bedrijven, brancheorganisaties en onderwijsinstellingen. Het budget van het programma bestaat uit WR-capaciteit. Private partijen moeten minstens 1/3 van het projectbudget bijdragen. Een deel van het budget is gereserveerd voor samenwerking van bedrijven, groene onderwijsinstellingen (HBO en MBO) en WR. In dit geval kan de cofinanciering ook van de onderwijsinstellingen komen.
Op 19 maart was een interactieve sessie georganiseerd waarin ondernemers samen verkenden hoe zij kunstmatige intelligentie daadwerkelijk toepassen in hun bedrijven.
Lees verderAI in de praktijk: hoe zet jij kunstmatige intelligentie in, in jouw bedrijfsprocessen? En hoe doen collega-ondernemers dat binnen onze sector? In een kleine groep (maximaal ±10 deelnemers) delen we ervaringen, werkwijzen en dilemma’s rond een herkenbaar onderwerp. Het gastbedrijf laat zien hoe zij het aanpakken, en van daaruit gaan we samen het gesprek aan: wat werkt bij jou, wat niet en waarom?
Lees verderOp woensdag 12 november kwamen zo’n 100 deelnemers uit de foodsector bijeen in de Kas Meeting & Eventlocatie in Woerden voor de vierde editie van de Food Systems Safety Day. Deze editie stond volledig in het teken van een interactieve workshop over machineveiligheid in de voedingsindustrie.
Lees verder