MIT-regeling open vanaf 10 mei: bereid u vast voor!

2016, 07 april

2 minuten lezen

Innovatieve mkb’ers kunnen vanaf 10 mei weer subsidie aanvragen binnen de MKB-Innovatiestimulering Regio en Topsectoren (MIT). Daarin zijn de volgende instrumenten opgenomen: kennisvouchers, innovatieadviesprojecten, haalbaarheidsprojecten en R&D-samenwerkingsprojecten (klein en groot).

Het kabinet en de regio’s stellen in 2016 gezamenlijk € 55 miljoen beschikbaar voor de MIT. De regeling is verdeeld in een aantal regionale programma’s en een landelijk vangnet met elk een eigen budget. Wanneer u subsidie aanvraagt met een samenwerkingspartner uit een andere regio, is het verstandig om de voorwaarden voor een MIT-aanvraag in beide regio’s te vergelijken. Voor de kennisvouchers, netwerkactiviteiten en innovatiemakelaars is alleen landelijk budget beschikbaar. Voor de R&D-samenwerkingsprojecten geldt het ‘first come, first serve’-principe niet: dit is een tender. Aanvragen hiervoor kunt u vanaf 5 juli indienen.

Kennisvouchers
Een kennisvoucher is een ‘waardebon’ waarmee een mkb-ondernemer een kennisvraag kan laten beantwoorden door een kennisinstelling. De afhandeling gebeurt in volgorde van binnenkomst. Openstelling: 10 mei tot en met 1 september 2016.

Innovatieadviesprojecten
Inwinnen van innovatieadvies door een kennisinstelling of een onafhankelijke adviesorganisatie. Dit is bijvoorbeeld het beantwoorden van een kennis- en/of een adviesvraag. De afhandeling gebeurt in volgorde van binnenkomst. Openstelling: 10 mei tot en met 1 september 2016.

Haalbaarheidsprojecten
In kaart brengen van de technische en economische risico’s van een voorgenomen innovatieproject. De afhandeling gebeurt in volgorde van binnenkomst. Openstelling: 10 mei tot en met 1 september 2016.

R&D-samenwerking
Samen met minstens een andere mkb een product, productieproces of dienst vernieuwen of ontwikkelen. Openstelling: 5 juli tot en met 1 september 2016. Het is een tender.

Meer informatie
Lees meer over de voorwaarden, budgetten, regio’s en manier van aanvragen op de website van RVO.

FME MIT-factsheet | maart 2016

 

Meer nieuws

GMV
Nieuws

04/11/2025

2 minuten lezen

GEERLOFS sluit zich aan bij SYCLEF

GMV-lid GEERLOFS, specialist in industriële koeltechniek en klimaattechniek, heeft zich aangesloten bij de internationale SYCLEF-groep. Deze stap markeert de eerste strategische operatie van SYCLEF in Nederland en vormt het begin van een nieuwe groeifase in de Benelux.

Lees verder

Ons lidbedrijf OMVE Lab & Pilot Equipment heeft een belangrijke stap gezet in haar groeistrategie met de opening van een nieuw bedrijfspand aan de Boteyken 217 in De Meern.

Lees verder
GMV
Nieuws

07/10/2025

3 minuten lezen

12 november 2025 | Uitnodiging Food Systems Safety Day

Interactieve workshop over machineveiligheid in de foodsector op 12 november 2025 in Woerden. Voor ontwerpers, bouwers, gebruikers en toeleveranciers. Meld je snel aan, beperkt aantal plaatsen!

Lees verder