De coronacrisis raakt iedereen. De technologische industrie als sterk internationaal georiënteerde sector in het bijzonder. VNO NCW, MKB Nederland en ook FME hebben meegeschreven aan de Internationale Actieagenda COVID-19 die ondersteund wordt door de minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. In de agenda staan maatregelen die moeten helpen om te zorgen dat internationale ketens van bedrijven kunnen blijven functioneren.
Nederland is een open economie, die internationaal sterk verweven is, zowel binnen als buiten Europa. We verdienen 34% van ons inkomen met internationale handel. In Nederland zijn 2,3 miljoen banen ervan afhankelijk en ongeveer een derde van de werkgelegenheid. Juist voor de Nederlandse technologische industrie, die een dermate belangrijke bijdrage aan het internationaal verdienvermogen en de concurrentiepositie van Nederland levert, zijn krachtige maatregelen nodig. Dit om te zorgen dat zij zo goed mogelijk internationaal zaken kunnen blijven doen.
In de Actieagenda staan maatregelen centraal die ervoor moeten zorgen dat:
Op woensdag 4 juni 2025 kwamen de leden van de GMV samen voor een inspirerende middag tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV), die dit keer plaatsvond bij Rademaker BV in Culemborg.
Lees verderOp woensdag 4 juni ben je als GMV-lid van harte welkom bij onze Algemene Leden Vergadering op een wel heel interessante plek: Rademaker in Culemborg. We combineren het nuttige met het aangename – een korte ALV, een inspirerende keynote over AI in de praktijk, een exclusieve rondleiding én natuurlijk tijd om bij te praten tijdens de borrel. Mis het niet!
Lees verderVanaf deze maand verwelkomen wij ZTI Smart Machines als nieuw lid van GMV. Als brancheorganisatie zetten we ons in voor een toekomstbestendige, slimme en duurzame agrofoodketen – en daar past ZTI perfect bij. Hun innovatieve oplossingen op het snijvlak van techniek en voedselverwerking dragen bij aan efficiëntere en mensvriendelijkere processen in de keten.
Lees verder