Op donderdag 13 oktober vond de workshop Innovatieversnelling voor GMV leden plaats in Papendal. Gedurende de ochtend werd ingegaan op hoe je als MKB’er kunt innoveren en opereren als een start-up en stond vooral het doen en het tonen van innoveren centraal.
Na een welkomstwoordje van Marcel van Haren (GMV) trapte André Knol van Innomics af met een introductie op de The Lean Startup, een meer klantgerichte benadering en vernieuwde business modellen, wat ook toepasbaar is de food processing industrie. Vervolgens gingen de deelnemers in groepjes aan de slag met de ‘marshmallow challenge’: 20 stukjes spaghetti, 1 meter tape, 1 meter touw, een marsmallow en 18 minuten om samen met je team een zo hoog mogelijke toren te bouwen – die stevig genoeg moet zijn om de marshmallow bovenop te dragen. Met veel enthousiasme en ideeën werd er gebouwd, alleen alle torens storten na die 18 minuten weer in. De boodschap na afloop was: “er wordt te veel nagedacht over een zo hoog mogelijke constructie, maar niet tussentijds overwogen of de toren sterk genoeg zou zijn om de marshmallow te dragen.” Oftewel vertaald naar innovatie: bouwen, meten, leren is heel belangrijk voor het testen van je business plan.
Na de pauze werd deze interactieve ochtend voorgezet door Annemarie Mulder, managementcoach bij de FME Adviesgroep. Met een ‘proeverij’ brainstormen technieken werden de deelnemers aan het werk gezet om vanuit verschillende inspiratiebronnen zoals via de bril van een kind en elementen van een sport een nieuwe ladder te ontwerpen. Tot slot gaf Annemarie concrete tips voor het tonen van houding en voorbeeldgedrag om innovatie te stimuleren.
Na afloop werd er nagepraat over de inspirerende ochtend en namen een aantal deelnemers nog een insect ‘snoepje’ in plaats van een koekje bij de koffie om zo het out of the box handelen maar gelijk in praktijk te brengen.
Op 19 maart was een interactieve sessie georganiseerd waarin ondernemers samen verkenden hoe zij kunstmatige intelligentie daadwerkelijk toepassen in hun bedrijven.
Lees verderAI in de praktijk: hoe zet jij kunstmatige intelligentie in, in jouw bedrijfsprocessen? En hoe doen collega-ondernemers dat binnen onze sector? In een kleine groep (maximaal ±10 deelnemers) delen we ervaringen, werkwijzen en dilemma’s rond een herkenbaar onderwerp. Het gastbedrijf laat zien hoe zij het aanpakken, en van daaruit gaan we samen het gesprek aan: wat werkt bij jou, wat niet en waarom?
Lees verderOp woensdag 12 november kwamen zo’n 100 deelnemers uit de foodsector bijeen in de Kas Meeting & Eventlocatie in Woerden voor de vierde editie van de Food Systems Safety Day. Deze editie stond volledig in het teken van een interactieve workshop over machineveiligheid in de voedingsindustrie.
Lees verder