Game changers in AGF op het 3e EU Fresh Info Forum

2016, 03 november

3 minuten lezen

Informatie (technologie) verandert de AGF-wereld. De sprekers op het 3e EU Fresh Info Forum zullen op 29 en 30 november in Rotterdam laten zien dat dit niet alleen geldt voor thema’s als voedselveiligheid en standaarden, maar ook kan leiden tot nieuwe innovaties als een Uber-concept for Pallets en Smart Return Logistics.


Impact van Informatie(Technologie)
De wereld verandert in hoog tempo. Disruptie zien we in iedere bedrijfstak, ook in de tuinbouw. Veel technologische veranderingen gaan niet meer lineair, maar exponentieel. Babyboomers veranderen in millennials, winkels in pick up points en winkelmandjes in maaltijdboxen. Online retailing wordt steeds groter en ketens worden transparanter. De consument gaat zich via social media pro-actief bemoeien met een product of service en beïnvloedt hierdoor het succes.

Met een stijgende wereldbevolking draait het in de toekomst om voldoende, veilig, gezond, betaalbaar en duurzaam voedsel. Voedselzekerheid en voedselveiligheid worden belangrijke factoren. Steven Martina, CEO The Greenery, bespreekt deze uitdaging in  “Impact of Information(Technology) on supply chain & customers in Fresh Produce”.

 

Standaarden in de retail
Emanuela Casalini is Barcode Specialist bij GS1 Italië. Haar presentative heet Barcoding; a next level example by Iper. Iper is een van de grootste spelers in de Italiaanse retail. Zij zijn begonnen met het implementeren van GTIN en Databarcode om producten met een variabel gewicht te kunnen scannen en identificeren aan de kassa.

Tijdens deze sessie komt u erachter waarom hiervoor gekozen is, welke stappen de retailer moest nemen om dit project te implementeren en wat de voordelen zijn van het gebruik van GS1 standaarden voor versproducten van variabel gewicht.

 

Uber-concept voor pallets
Elke dag worden er last-minute pallets met versproducten vervoerd in nagenoeg lege vrachtwagens. Door deze beschikbare lege plekken te verzamelen in een online marktplaats voor vervoerders, kunnen bedrijven profiteren van ongebruikte laadruimte in vrachtwagens, op dezelfde manier waarop mensen de Uber taxi’s gebruiken. Avisai Trabelsi zal verder ingaan op dit idee in: the Uber-concept: a possibility for pallets?. Zijn platform monitort beschikbare vrachtwagens met lege ruimte vanuit verschillende bronnen, analiseert dit in real-time en levert vervolgens een database met „lege ruimte“ aan bedrijven.

 

Smart Return Logistics
De versproducten in onze schappen komen vanuit de hele wereld en onze producten worden tevens over de hele wereld verscheept. De markt heeft allang geen grenzen meer. Logistiek is hierbij essentieel. Daarom zal er in de break-out sessies verder worden ingegaan op hoe Smart Logistics zich aan het ontwikkelen is. Robert Reiche, International ICT Project Manager bij Euro Pool Systems, zal het Smart Return Logistics project presenteren.

Deze presentaties, en vele andere, zijn onderdeel van het 3e EU Fresh Info Forum dat op 30 November zal plaatsvinden in Rotterdam. Het volledige programma is nu beschikbaar op www.eufreshforum.com. Hier kunt u zich ook registreren. Wacht hier niet te lang mee, onze Early Bird korting geldt nog maar tot 1 november!

 

frug i com

Meer nieuws

GMV
Nieuws

21/05/2025

2 minuten lezen

4 juni 2025 | Algemene Leden Vergadering bij Rademaker

Op woensdag 4 juni ben je als GMV-lid van harte welkom bij onze Algemene Leden Vergadering op een wel heel interessante plek: Rademaker in Culemborg. We combineren het nuttige met het aangename – een korte ALV, een inspirerende keynote over AI in de praktijk, een exclusieve rondleiding én natuurlijk tijd om bij te praten tijdens de borrel. Mis het niet! 

Lees verder

Vanaf deze maand verwelkomen wij ZTI Smart Machines als nieuw lid van GMV. Als brancheorganisatie zetten we ons in voor een toekomstbestendige, slimme en duurzame agrofoodketen – en daar past ZTI perfect bij. Hun innovatieve oplossingen op het snijvlak van techniek en voedselverwerking dragen bij aan efficiëntere en mensvriendelijkere processen in de keten.

Lees verder

Wil je als mkb’er profiteren van de nieuwste inzichten en technologieën in food processing? En ben je benieuwd hoe jouw bedrijf kan meedoen aan een project binnen Kennis op Maat (KoM)? Meld je dan aan voor dit gratis webinar!

Lees verder