De Nederlandse Agri & Food sector in internationaal verband

Overige

2020, 20 januari

1 minuut lezen

Nederland exporteerde in 2019 voor €94,5 miljard aan landbouwgoederen. Dat is een groei van 4,6% ten opzichte van 2018 (€90,4 miljard). De groei komt voor circa twee derde door een stijging van de exportprijzen en circa een derde door een groter exportvolume. Naast de stijging in landbouwgoederen gaan ook steeds meer landbouwmachines, kasmaterialen en machines voor de voedingsmiddelenindustrie (zogenoemde landbouwgerelateerde goederen) de grens over. Een aantal relevante uitkomsten en cijfers m.b.t. export uit deze categorie:

  • De export van de zogenoemde landbouwgerelateerde goederen groeit met 8% naar €9,9 miljard.
  • Voor €1,9 miljard wordt uitgevoerd door Nederland (2019) aan machines voor de voedingsmiddelenindustrie.
  • Op landniveau groeit de export met bestemming Frankrijk (+134 miljoen euro) en Duitsland (+113 miljoen euro) het hardst.
  • Bij de export van landbouwgerelateerde goederen verdient Nederland het meest aan landbouwmachines (1,14 miljard euro aan exportverdiensten in
    2018) en machines voor de voedingsmiddelenindustrie (1,07 miljard euro), rekening houden met het verschil tussen producten van Nederlandse makelij en wederuitvoer.

Bekijk de publicatie

Bron: Wageningen Economic Research Rapport (2020-001)

Meer nieuws

GMV
Nieuws

14/06/2022

1 minuut lezen

Terugblik Captains of Processing Dinner 12 mei 2022

In de chique ambiance van de ‘Next Level’ congreszaal van de Evenementenhal Gorinchem genoten veertig directieleden en managers van een voortreffelijk Captains of Processing Dinner, georganiseerd door de Machevo & Bulk Vereniging, Easyfairs en Vakblad BULK.

Lees verder
GMV
Nieuws

05/04/2022

2 minuten lezen

Nieuw lid: SMC

SMC Nederland heeft vestigingen in Amsterdam en Eindhoven. Het bedrijf biedt oplossingen voor de automatisering van productieprocessen in de industriesector. Daarnaast verzorgt het ook technische opleidingen en trainingen voor klanten, distributeurs  en techniekdocenten.

Lees verder
GMV
Nieuws

05/04/2022

1 minuut lezen

Mogelijkheden Colombia RVO

Op 2 en 3 november 2022 wordt er in Colombia het 20e  Nationale Pluimvee Congres gehouden. Ben je geïnteresseerd in zakendoen in Colombia of om zaken uit te breiden dan is er de mogelijkheid om deel te nemen aan de Holland Lounge.

Lees verder