Op 1 & 2 december organiseert Frug I Com in samenwerking met FS1 en IFPS haar tweede Europese congres op de SS Rotterdam. De sector is op weg naar een informatie gedreven ‘Horticulture 4.0’. Dat technologie hierbij een onmisbaar component is, spreekt voor zich. Daarom is FME partner in dit congres en krijgen leden van FME de gelegenheid om voor een ledentarief deel te nemen. Namens het FME Cluster AgriFood zullen Cees Visser (Viscon B.V.) en Hans Izeboud (Aris B.V.) een presentatie geven over de kansen van technologie in deze sector.
Specifiek voor de technologische sector heeft Frug I com een beschrijving gemaakt van wat er deze dagen te doen is. Meer informatie en het volledige programma is te vinden op de website van Frugicom
Geen informatie in AGF zonder technologie
De Nederlandse Tuinbouw is een sector die gebouwd is op technologie. Denk aan kassen, klimaatregelingen, interne logistiek en transport, sorteerders, verpakkingslijnen en uiteraard equipment in het veld zoals tractors en spuiten. In het 2e forum is de verbinding tussen (disruptive) technologie en de keten dan ook het thema.
Speciaal uit Australia komt Proff. S. Sukkareih spreken over de mogelijkheden van robots, AGV’s, gecombineerd met vision in het veld. Ook zijn er roundtables rondom Fruit 4.0 (technologische innovatie in de fruitteelt), Harvest 4.0 (verpakken, sorteren en intern transport), etc. Ook is er nadrukkelijk aandacht voor standaarden op het snijvlak van machine en proces (EPCIS) en voor GEO-toepassing.
Op woensdag 4 juni 2025 kwamen de leden van de GMV samen voor een inspirerende middag tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV), die dit keer plaatsvond bij Rademaker BV in Culemborg.
Lees verderOp woensdag 4 juni ben je als GMV-lid van harte welkom bij onze Algemene Leden Vergadering op een wel heel interessante plek: Rademaker in Culemborg. We combineren het nuttige met het aangename – een korte ALV, een inspirerende keynote over AI in de praktijk, een exclusieve rondleiding én natuurlijk tijd om bij te praten tijdens de borrel. Mis het niet!
Lees verderVanaf deze maand verwelkomen wij ZTI Smart Machines als nieuw lid van GMV. Als brancheorganisatie zetten we ons in voor een toekomstbestendige, slimme en duurzame agrofoodketen – en daar past ZTI perfect bij. Hun innovatieve oplossingen op het snijvlak van techniek en voedselverwerking dragen bij aan efficiëntere en mensvriendelijkere processen in de keten.
Lees verder