Op 26 september wordt in Heerenveen een zuivel seminar over Armenië gehouden. Vorig jaar besloot de Nederlandse overheid een studie te laten uitvoeren naar de laatste en toekomstige ontwikkelingen in de Armeense zuivelketen en de kansen voor het Nederlandse zuivelbedrijfsleven in Armenië. De studie is onlangs afgerond en de uitkomst ervan wordt binnenkort tijdens een seminar gepresenteerd met interessante Armeense en Nederlandse gastsprekers.
Programma en Registratie
Het zuivelseminar over de Ontwikkelingen en Kansen in Armenië wordt op donderdagmiddag 26 september a.s. in Heerenveen gehouden en is vooral bedoeld voor Nederlandse toeleveranciers van fokmateriaal en technologie en bedrijven die kennis overdragen of praktijkgerichte trainingen verzorgen. GMV-leden zijn ook van harte uitgenodigd!
Het seminar is ook een unieke gelegenheid om enerzijds inzicht te krijgen wat zich in de zuivelsector in Armenië afspeelt en anderzijds contacten met interessante Armeense partners op te doen. Het seminar is tevens een opmaat voor een geplande Armeense bedrijvenmissie met vertegenwoordigers van de grotere melkveehouders en zuivelverwerkers die later dit jaar naar Nederland komen.
Programma
13:00 – 13:30 Arrival, Welcome, Registration & Coffee
13:30 – 13:45 Opening by Armenian Ambassador Mr. Tigran Balayan of the Republic of Armenia and Netherlands Agricultural Counselor Mr. Meeuwes Brouwer
13:45 – 14:15 Presentation about the main policy developments, government support and ways Armenia tries to attract foreign investors by Deputy Minister, Mr. Tigran Gabrielyan, of Economy of the Republic of Armenia
14:15 – 14:45 Presentation of the outcome and main results of a market research on dairy in Armenia by Technical Director Mr. Martin de Jong of Bles-Dairies
14:45 – 15:15 Presentation about the main developments, challenges and opportunities in the Armenian dairy sector by President Mr. Gagik Sardaryan of the Center for Agribusiness & Rural Development (CARD)
15:15 – 15:45 Coffee Break
15:45 – 16:00 Presentation by RVO about an overview of instruments and programs for Dutch agribusiness doing business in Armenia by Mrs. Leontine Loudon of RVO
16:00 – 16:30 Panel session for Questions & Answers
16:30 – 18:00 Network Reception
De lokatie van het seminar is Abe Lenstra Blvd 19, 8448 JA in Heerenveen. Er zijn geen kosten verbonden voor deelname aan het seminar.
Meld je nu aan voor dit seminar!
Interessante gastsprekers
De Armeense Ambassadeur, H.E. Tigran Balayan, en landbouwraad Meeuwes Brouwer zijn voornemens het zuivel seminar te openen. Naast het delen van de belangrijkste conclusies en resultaten van onze recente zuivelstudie over Armenië, zullen de Armeense Viceminister van het Ministerie Economie/Landbouw en de Voorzitter van Center for Agribusiness & Rural Development (CARD) hun kennis en ervaringen delen met de deelnemers in de zaal. Zo beschikt CARD over een breed netwerk aan contacten en faciliteiten en staat het open om met Nederlandse bedrijven samen te werken!
Verder zal een spreker van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) een overzicht geven van de voor het Nederlands bedrijfsleven beschikbare programma’s ter ondersteuning van het zaken te doen in Armenië. Ook zal een vertegenwoordiger van het Nederlandse PUM-programma (van senior experts) aanwezig zijn, die met hun activiteiten vrij actief zijn op zuivel in het betreffende land. Een panel sessie met Nederlandse en Armeense partijen en de gelegenheid voor het publiek tot het stellen van vragen maakt eveneens deel uit van het programma. De voertaal van het seminar zal Engels zijn. Aansluitend aan het seminar vindt een netwerk receptie plaats.
Voor vragen kan je contact opnemen met Linda Plat: l.plat@bles-dairies.nl +31 58 212 05 41 of met de Landbouwraad in Moskou, Meeuwes Brouwer: mos-lnv@minbuza.nl +7 495 797 2917.
De ALEC wordt voor de zesde keer gehouden in Addis Abeba en heeft als doel de verschillende hiaten in de vee-waardeketen te overbruggen, door talrijke bezoekers en exposanten van over de hele wereld aan te trekken om zaken te doen in Ethiopië en in de omliggende landen. De ALEC in Addis is een belangrijke gebeurtenis voor de ontwikkeling van de veesector in Oost-Afrika en in Ethiopië, het land met de grootste veestapel van Afrika. Ben jij actief in de zuivel industrie en is Ethiopië een interessante markt?
Lees verderDe variëteit in voedselproductie neemt alleen maar toe. High-Mix Low-Volume (HMLV) productie in combinatie met het zo efficiënt mogelijk omgaan met grondstoffen en kwaliteitsbeheer zorgt voor een toenemende complexiteit in de voedselindustrie. Hoe creëren we passende beschikbare oplossingen om aan de toekomstige voedselvraag te kunnen voldoen? Dit vraagt om ontwikkeling en samenwerking met de klant en verbinding met de rest van de keten. GMV organiseert een inspiratiesessie met en bij QING. Klaas Fuite van de innovatieve bakkerij Fuite deelt zijn aanpak.
Lees verderEen informatief webinar over marktkansen in de voedingssector in de VS in het algemeen en Ohio in het bijzonder, inclusief B2B-matchmakingmogelijkheden met kopers en distributeurs.
Lees verder