‘Wie wil er nou nog een machine kopen?’ In een circulaire economie worden machines niet langer verkocht maar het gebruik daarvan als een service aangeboden. Hoe staat het met de ‘pay-per-use’ ontwikkelingen en welke toepassingen en Product as a Service (PaaS) modellen zijn er (in de toekomst) mogelijk voor de Agri & Food machinebouwer?
Op 4 november van 13.00 tot 14.30 uur organiseert GMV in samenwerking met FME een online inspiratiesessie voor haar leden met de Rabobank als gastspreker over de ontwikkelingen van deze nieuwe bedrijfsmodellen.
Rabobank werkt al enige tijd aan ondersteuning voor pay-per-use voor haar klanten. Zo heeft het testen uitgevoerd met verschillende leveranciers van apparaten en machinebouwers en zijn ze een van de oprichters van het Circulaire Service (CiSe) platform die infrastructuur biedt voor pay-per-use in de circulaire economie. Het platform biedt de mogelijkheid om ‘pay-per-use’ bedrijfsmodel te testen. Tijdens het webinar wordt hier meer over toegelicht.
Al nieuwsgierig? Download het whitepaper over het CISE Platform
Bron: The Circular Service Platform
Save the date! Elk jaar vindt de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering plaats van de GMV. Het thema en de opzet van dit jaar zal later bekend worden gemaakt.
Lees verderVersnelde en verregaande digitalisering kan een oplossing bieden voor snel en gericht herstel na de crisis en zelfs al tijdens de crisis verlichting en richting geven. Is dit het juiste moment om door te pakken? Vorig jaar vond de eerste editie van Nederland Maakt plaats, hét ketenevent voor ondernemers in de maakindustrie. In navolging van het succes van de eerste editie organiseert NEVAT in samenwerking met een aantal branchepartners (FEDET, VNMI, FME en GMV) een online sessie in aanloop naar een live editie in 2021.
Lees verderWelke (nieuwe-) technologie is er beschikbaar en welke combinaties kunnen er worden gemaakt voor een dubbele inzetbaarheid van de technologie, waardoor investeringen zich makkelijker terugverdienen? In dit webinar georganiseerd door Taskforce Toekomstbestendige stallen wordt er kort ingegaan op verschillende lopende initiatieven, delen boeren hun ervaring en perspectief en zullen een aantal technologiebedrijven iets vertellen over hun oplossingen. Daarna is er ruimte voor interactie waarin de zoektocht van slimme combinaties van technologie, bijvoorbeeld in combinatie met beheersing van het stalklimaat, wordt ingezet
Lees verder